Loading...
Studentam nonākot jaunajā vidē, svarīgi ir iemācīties pielāgoties pārmaiņām, adaptēties situācijai un jaunajiem dzīves apstākļiem un tempam. Pārmaiņas var ietvert jaunu dzīves vietu, atdalīšanos no ģimenes un draugiem, adaptāciju jaunajā sociālajā vidē, budžeta ierobežojumus. Jāiemācas atrast līdzsvaru starp studijām un ģimeni un draugiem.
Mentālā veselība ir emocionāls, psiholoģisks un sociāls labklājības stāvoklis, kurā cilvēks apzinās savas spējas, var tikt galā ar ikdienas dzīves stresu, var strādāt produktīvi un spēj dot ieguldījumu sabiedrībā. Mentālo veselību raksturo dažādi dzīves aspekti un svarīgi pievērst uzmanību tiem visiem, lai saprastu, vai jūtamies apmierināti ar savu ikdienu.
Saskaņā ar Pacientu tiesību ombuda ziņojumu (2020) studenti un augstskolu darbinieki saskaras ar daudzām problēmām. Tajā pašā laikā ir veidi, kas palīdz tikt galā ar šīm grūtībām. Viens no svarīgākajiem soļiem šajā jautājumā ir akadēmiskās saimes izpratni par šo tēmu.
Mentālās veselības problēmas var traucēt gan studiju procesā, gan darba vidē, gan personīgā dzīvē, tāpēc ir svarīgi tās laikus konstatēt, lai varētu palīdzēt.