You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Loading...

Izaicinājums

MENTĀLĀ VESELĪBA UNIVERSITĀTĒ

Studentam nonākot jaunajā vidē, svarīgi ir iemācīties pielāgoties pārmaiņām, adaptēties situācijai un jaunajiem dzīves apstākļiem un tempam. Pārmaiņas var ietvert jaunu dzīves vietu, atdalīšanos no ģimenes un draugiem, adaptāciju jaunajā sociālajā vidē, budžeta ierobežojumus. Jāiemācas atrast līdzsvaru starp studijām un ģimeni un draugiem.

Mentālā veselība ir emocionāls, psiholoģisks un sociāls labklājības stāvoklis, kurā cilvēks apzinās savas spējas, var tikt galā ar ikdienas dzīves stresu, var strādāt produktīvi un spēj dot ieguldījumu sabiedrībā. Mentālo veselību raksturo dažādi dzīves aspekti un svarīgi pievērst uzmanību tiem visiem, lai saprastu, vai jūtamies apmierināti ar savu ikdienu.

Saskaņā ar Pacientu tiesību ombuda ziņojumu (2020) studenti un augstskolu darbinieki saskaras ar daudzām problēmām. Tajā pašā laikā ir veidi, kas palīdz tikt galā ar šīm grūtībām. Viens no svarīgākajiem soļiem šajā jautājumā ir akadēmiskās saimes izpratni par šo tēmu.

Mentālās veselības problēmas var traucēt gan studiju procesā, gan darba vidē, gan personīgā dzīvē, tāpēc ir svarīgi tās laikus konstatēt, lai varētu palīdzēt.


KO MĒS DARĪSIM, IZMANTOJOT MODERNĀS TEHNOLOĢIJAS?


Pirmā MOOW (Masīva Open Online Week) digitālā bootcamp, mērķis ir radīt idejas, produktus un/vai pakalpojumus, kas ļaus piedāvāt risinājumus konkrētām problēmām mentālās veselības jomā, lai uzlabotu studentu un/vai darbinieku labsajūtu.

Tikai 5 dienu laikā studenti 5-6 cilvēku komandās radīs jaunu ideju/produktu prototipu, kas palīdzēs uzlabot mentālo veselību universitātē. Koncentrēšanās uz mērķi īsā laika posmā ļaus pārbaudīt, kuras metodes un paņēmieni vislabāk strādā, lai turpmāk uzlabotu nodarbību vadīšanas modeli.
  • INOVATĪVA PIEEJA
  • JAUNA PIEEJA MĀCĪŠANAI
  • AKTUĀLO PROBLĒMU RISINĀŠANA
Atbalsta



The information and views set out in this website are those of the authors and do not necessarily reflect the official opinion of the European Union. Neither the European Union institutions and bodies nor any person acting on their behalf may be held responsible for the use which may be made of the information contained therein.
Sociālie tīkli